Om uitjes te bewaren dien je ingelogd te zijn met een gratis Uitzinnig.nl account. Dan kan je jouw favoriete uitjes altijd op al je apparaten terugvinden.
Het Yannic Forster Trio wordt geleid door pianist en componist Yannic Forster (1998). Zijn muziek is lyrisch en verhalend. Begin 2023 nam het trio deel aan de Grachtenfestival Jazz Competition, waar ze na een spannende finale bekroond werden met de Denise Jannah Award – uitgereikt door de Nederlandse jazzlegende zelf. Diezelfde zomer volgde een gezamenlijk optreden op het Grachtenfestival in Amsterdam, in de sfeervolle Tolhuistuin.
In deze bijzondere samenwerking vormt Forster een trio met contrabassist Zack Lober en drummer Damian de Muijnck. Samen creëren zij een open en dynamisch klankveld, waarin melodie, ritme en improvisatie elkaar voortdurend uitdagen. Forsters composities zijn melodieus en geïnspireerd door klanken uit het Midden-Oosten, moderne jazz en klassieke muziek. Denk aan artiesten als Avishai Cohen, Shai Maestro en Olivier Messiaen.
De samenwerking met Denise Jannah voegt een bijzondere dimensie toe. Bekend om haar warme stem, rijke expressie en stilistische veelzijdigheid – van jazz en soul tot wereldmuziek – weet zij elke noot betekenis te geven. Voor dit project schreef Jannah de teksten bij de originele composities van Yannic Forster, waarmee zij het muzikale verhaal verbindt met krachtige, verhalende poëzie. Haar aanwezigheid op het podium is zowel gedragen als intiem, en tilt de muziek naar een nieuw niveau van zeggingskracht.
Aanvangstijden
Zaterdag 25 oktober 2025: 20.00 uur
Controleer voor een bezoek altijd even de aanvangstijden op de website van het optreden zelf.