Altijd toegang tot je favoriete uitjes

Om uitjes te bewaren dien je ingelogd te zijn met een gratis Uitzinnig.nl account. Dan kan je jouw favoriete uitjes altijd op al je apparaten terugvinden.

Inloggen

Ciconia Consort en Maria Milstein in Engelse Kerst

Zondag 30 november 2025 | TAQA Theater de Vest | Alkmaar
Met het programma ‘Engelse Kerst’ presenteert Ciconia Consort sfeervolle muziek uit het land van traditie, historie en romantiek. U hoort dan violiste Maria Milstein schitteren in het The Lark Ascending van Vaughan Williams. Een meditatief werk over het gezang van de leeuwerik, met een verwijzing naar het ‘Gloria in excelsis’. De liefde van de Britten voor hun volkstradities klinkt in de antieke dansen van Warlocks Capriol Suite, de melodieën van Brittens Simple Symphony en de dromerige Scottish Highlands van Granville Bantock. Ook Dickens’ kerstklassieker A Christmas Carol ontbreekt niet met het dansante Sir Roger de Coverley van Frank Bridge. Een vleugje mystiek met Dies Natalis van Finzi completeert deze romantische avond.

Maria Milstein, viool
Violiste Maria Milstein werd in Moskou geboren in een muzikale familie. Zij studeerde in Amsterdam bij Ilya Grubert, in Londen bij David Takeno en bij de Muziekkapel Koningin Elisabeth in Waterloo bij Augustin Dumay.
Maria won vioolconcoursen en ze ontving de Nederlandse Muziekprijs en de Kersjesprijs. Ze treedt op als soliste in heel Europa, en met pianist Hannes Minnaar en cellist Gideon den Herder vormt ze het Van Baerle Trio. Voor haar cd met pianiste Hanna Shybayeva, kreeg ze de Edison Klassiek Prijs 2015. Met haar zus pianiste Nathalia Milstein publiceerde ze twee bekroonde cd’s.
Maria bespeelt een viool van Michel Angelo Bergonzi ca. 1750), in bruikleen van het Nationaal Muziekinstrumentenfonds.


Aanvangstijden

Zondag 30 november 2025: 15.00 uur

Programma
GERALD FINZI (1901 - 1956) – Intrada uit Dies natalis, Op. 8
PETER WARLOCK (1894 - 1930) – Capriol Suite
RALPH VAUGHAN WILLIAMS (1872 - 1958) – The Lark Ascending
GRANVILLE BANTOCK (1868 - 1946) – Scenes from the Scottish Highlands
FRANK BRIDGE (1879 - 1941) – Sir Roger de Coverley
BENJAMIN BRITTEN (1913 - 1976) – Simple Symphony for string orchestra, Op. 4
GUSTAV HOLST (1874 - 1934) – Jig uit St Paul’s Suite in C, Op. 29 No. 2.
Controleer voor een bezoek altijd even de aanvangstijden op de website van het optreden zelf.

Prijzen

Volwassenen € 27,50.
 

Bezoekersinformatie

TAQA Theater de Vest
Canadaplein 2
2811 KE Alkmaar (Noord-Holland)
Meer informatie »


Blijf op de hoogte

Wekelijks per e-mail op de hoogte blijven van de leukste uittips? Vul dan hieronder jouw e-mailadres in.

Ongeldig e-mailadres
Genre: Muziek | Klassiek

Voeg een review toe

Jouw e-mailadres wordt niet getoond. Verplichte velden zijn *






Laat dit leeg:

Ook interessant

  • Concert “Sincerely Yours A Tribute to...
    Beleef het sprankelende eerbetoon aan Dame VERA LYNN met haar geliefde ballades en jazzklassiekers .. »
    12 oktober
  • De Leidse Salon
    Bijzondere kamermuziekconcerten .. »
  • Sea Pictures
    Een muzikale reis langs de zeeën van de 19de eeuw, met werken van Edward Elgar en Franz Liszt. .. »
    10 oktober
Uitgelicht