Om uitjes te bewaren dien je ingelogd te zijn met een gratis Uitzinnig.nl account. Dan kan je jouw favoriete uitjes altijd op al je apparaten terugvinden.
Elk jaar wordt de 'Vijf Mei Rede' in een (nagenoeg) volle Dorpskerk Huizum door een prominente Nederlander gehouden. Dit jaar door de tv-presentator/columniste Marcia Luyten.
De muzikale omlijsting wordt verzorgd door zangeres/actrice Inez Timmer en pianist Peter van der Zwaag. Zij verzorgen apart voor deze gelegenheid een programma over het belang van vrijheid (een 'ode aan open harten').
Voor dit optreden wordt gebruikgemaakt van een vleugel, een ‘Grotrian Steinweg’, bouwjaar 1976. Deze vleugel is in bruikleen gegeven door Museum Geelvinck.
Foto van Marcia Luyten: Keke Keukelaar.
“ De 'Vijf Mei Rede' door tv-presentator/columniste Marcia Luyten, mmv. Inez Timmer en Peter vd. Zwaag ”
Vanwege Bevrijdingsdag is deze bijeenkomst gratis toegankelijk, maar van de bezoekers van dit zo bijzondere evenement wordt wel verwacht dat zij van tevoren een toegangskaartje reserveren via het Ticketkantoor, waarvoor administratiekosten (€ 1,00) worden berekend. Zie hiervoor de landingspagina, c.q. De website van de Dorpskerk Huizum. Een vrijwillige bijdrage in de kosten (op 5 mei) wordt zeer op prijs gesteld.
Dit evenement is voor jong volwassenen, volwassenen en senioren.
Aanvangstijden
5 mei 2026
Van 16.00 tot 17.30 uur.
Controleer voor een bezoek altijd even de aanvangstijden op de website van het evenement zelf.
Prijzen
De toegang is gratis. Vanwege Bevrijdingsdag is deze bijeenkomst gratis toegankelijk, maar van de bezoekers van dit evenement wordt wel verwacht dat zij van tevoren een toegangskaartje reserveren via het Ticketkantoor, waarvoor administratiekosten (€ 1,00) worden berekend.
Zie hiervoor de landingspagina.
Bezoekers kunnen - op korte loopafstand en gratis - parkeren op parkeerterrein tegenover Intratuin (zuidzijde Tijnj.