Altijd toegang tot je favoriete uitjes

Om uitjes te bewaren dien je ingelogd te zijn met een gratis Uitzinnig.nl account. Dan kan je jouw favoriete uitjes altijd op al je apparaten terugvinden.

Inloggen

Oude ambachten herleven bij Buurderij De Lage Hof

Zaterdag 20 september 2025 | Buurderij De Lage Hof | Overasselt (Heumen)
Iedere derde zaterdag van de maand staat Buurderij De Lage Hof in het teken van de levende geschiedenis. Zo ook zaterdag 20 september. Dan worden in en rond het agrarisch museum de ambachten van vroeger opnieuw tot leven gebracht. Bezoekers maken kennis met het boerenleven van toen en ervaren ambachten die tegenwoordig nog maar zelden van dichtbij te beleven zijn.

In de timmerwinkel, smederij, het karnhuis, de imkerij en zelfs bij het weefgetouw demonstreren enthousiaste vrijwilligers hun vakmanschap. Onder begeleiding van ervaren gidsen krijgen bezoekers een rondleiding door het museum en langs de werkplaatsen. Er is van alles te zien: boter karnen, houtbewerken en ijzer smeden op het aambeeld. Nieuwsgierig naar Oudhollandse gerechten? Nieuw dit jaar is dat u op deze dagen een recept uit het verleden kunt proeven, of zelf kunt meehelpen om dit te bereiden.

Elk heel uur start er een rondleiding door een museumgids. De laatste rondleiding start om 16.00 uur. Ook na afloop is er volop gelegenheid om te genieten. Het huiskamercafé van De Lage Hof is geopend voor koffie, thee en de befaamde huisgemaakte appeltaart.


Aanvangstijden

Zaterdag 20 september 2025: 10:00 uur

Tijd: 10.00 – 17.00 uur.
Controleer voor een bezoek altijd even de aanvangstijden op de website van de tentoonstelling zelf.

Prijzen

Volwassenen: € 7
Jongeren 12–18 jaar: € 3
Kinderen t/m 11 jaar: gratis.
 

Bezoekersinformatie

Buurderij De Lage Hof
Kasteelsestraat 5
6611 KA Overasselt (Gelderland)
Meer informatie »

Blijf op de hoogte

Wekelijks per e-mail op de hoogte blijven van de leukste uittips? Vul dan hieronder jouw e-mailadres in.

Ongeldig e-mailadres
Genre: Tentoonstelling | Historisch

Voeg een review toe

Jouw e-mailadres wordt niet getoond. Verplichte velden zijn *






Laat dit leeg:

Ook interessant

  • Museumpark Orientalis
    Beleef de geschiedenis van de drie monotheïstische godsdiensten. Leuk voor jong en oud. .. »
  • Van 't Lindenhoutmuseum
    Museum over het verhaal van de 20.000 kinderen van Kinderdorp Neerbosch in Nijmegen. .. »
  • Kunst in het Kerkje
    Historische locatie waar plaats is voor hedendaagse kunstuitingen. .. »
Uitgelicht
Herfsttour zanger-pianist Roon Staal Persingen
Optreden, 9 oktober in Persingen
Phil Seeboth
Optreden, 11 januari in Leuth
Theater Harderwijk
Theater in Harderwijk