Altijd toegang tot je favoriete uitjes

Om uitjes te bewaren dien je ingelogd te zijn met een gratis Uitzinnig.nl account. Dan kan je jouw favoriete uitjes altijd op al je apparaten terugvinden.

Inloggen

In Shape

7 februari t/m 14 juni 2026 | Design Museum Den Bosch | 's-Hertogenbosch
In een tijd waarin fitnessroutines, schoonheidsfilters en cosmetische ingrepen alomtegenwoordig zijn, lijkt het lichaam iets geworden dat maakbaar en verbeterbaar is. Het lichaam is niet langer een gegeven, maar steeds meer een project. We werken eraan, kneden en corrigeren het om te voldoen aan een ideaal dat vaak onbereikbaar is.

Die zoektocht naar het ideale lichaam is niet nieuw. Al eeuwenlang gebruiken we allerhande middelen om onze contouren te veranderen en aan te passen aan het heersende schoonheidsbeeld. Terwijl de modekoningen en -koninginnen het silhouet bepaalden, was het de ondermode die het lichaam daadwerkelijk vormde. Korsetten snoerden de taille in, bustles vergrootten de billen, beha’s drukten de boezem plat of liftten deze omhoog, en slips en gordels maakten alles glad.

In de tentoonstelling In Shape staat het lichaam centraal als terrein waar design, mode en maatschappelijke normen elkaar kruisen, en tonen we de rol die ondermode daarin gespeelt heeft. De tentoonstelling laat zien hoe we onze lichamen door de eeuwen heen hebben gevormd, niet alleen met textiel en techniek, maar ook door macht, identiteit en verlangens. Aan de hand van ondermode voor verschillende aandachtsgebieden als schouders, borst, taille, billen en heupen, benen en kruis, laten we zien hoe de aandacht door de tijd heen verschoof en welke middelen daarvoor werden ingezet.

Soms draait het bij het vormen van het lichaam om macht en discipline, soms om verleiding en consumptie, vaak om.


Aanvangstijden

7 februari t/m 14 juni 2026: 00:00 uur
Controleer voor een bezoek altijd even de aanvangstijden op de website van de tentoonstelling zelf.

Prijzen

30 jaar en ouder: € 15,00
"18 tot 30 jaar: € 7,50

Gratis toegang voor:
- Kinderen en jongeren tot 18 jaar
- Museumkaarthouders
- Rembrandtkaart (Vereniging Rembrandt)
- Vriendenloterij VIP-kaart (1 persoon per VIP-kaart)
- Bossche Pas-houders
- Leden van ICOM & AICA.
 

Bezoekersinformatie

Design Museum Den Bosch
De Mortel 4
5211 HV 's-Hertogenbosch (Noord-Brabant)
Meer informatie »

Blijf op de hoogte

Wekelijks per e-mail op de hoogte blijven van de leukste uittips? Vul dan hieronder jouw e-mailadres in.

Ongeldig e-mailadres
Genre: Tentoonstelling | Overig

Voeg een review toe

Jouw e-mailadres wordt niet getoond. Verplichte velden zijn *






Laat dit leeg:

Ook interessant

  • Museum Jan Cunen
    Museum met hedendaagse kunst en kunst uit de negentiende eeuw. .. »
  • Design Museum Den Bosch
    Design vormt het hart van dit museum. .. »
  • Het Gouverneurshuis
    Een gouverneurshuis uit 1592. Er zijn vele voorwerpen te bezichtigen als schilderijen, .. »
Uitgelicht
Nederlandse Bachvereniging & OPERA2DAY
Optreden, 27 februari in Eindhoven
Nederlandse Bachvereniging - Matthäus-Passion
Optreden, 26 maart in Eindhoven
Verliefd op Truus
Voorstelling, 29 maart in Eindhoven