Om uitjes te bewaren dien je ingelogd te zijn met een gratis Uitzinnig.nl account. Dan kan je jouw favoriete uitjes altijd op al je apparaten terugvinden.
Natuurlijk Verleden Een dag vol verhalen over het verleden van Steenwijkerland – midden in het groen! Vaar mee in de geschiedenis van het verdronken dorp Beulake. Duik in het ontstaan het waterrijke landschap van De Wieden. Hoe veilig waterveilig zijn we in deze tijd? Dat ontdek je bij het Watersnoodlab. Of speur naar je voorouders tijdens het genealogisch spreekuur.
Programmaoverzicht 10:00 uur Opening door wethouder Trijn Jongman Aansluitend start van de vaarexcursie 10:00 – 12:00 uur Vaarexcursie naar het verdronken dorp Beulake Vaar mee naar het eens zo levendige dorp op de bodem van de Beulakerwijde.
10:30 – 11:30 uur Lezing door Arco Lassche: Waar mens en natuur elkaar raken
11:30 – 13:30 uur Van wie ben je d’r een? Speur in je familiegeschiedenis met hulp van onze archiefexperts.
11:45 – 12:45 uur Vlonderpad vol verhalen Wandeling over het vlonderpad onder begeleiding van een natuurgids
13:00 – 15:00 uur Vaarexcursie naar het verdronken dorp Beulake Vaar mee naar het eens zo levendige dorp op de bodem van de Beulakerwijde.
13:30 – 14:30 uur Lezing door Arco Lassche: Waar mens en natuur elkaar raken Ontdek hoe natuur en cultuur altijd met elkaar verweven zijn. En dat zelfs ‘echte’ natuur vaak mensenwerk is! 10:00 – 15:00 uur Watersnoodlab Belevingsexpositie over waterveiligheid
“ Een dag vol verhalen over het verleden van Steenwijkerland – midden in het groen! ”
Wilt u er bij zijn? Meld u aan via onze website!.
Voor wie?
Dit evenement is voor jong volwassenen, volwassenen en senioren.
Aanvangstijden
11 oktober 2025
Zaterdag 11 oktober 2025
Het programma loopt van 10.00 uur - 15.00 uur.
Controleer voor een bezoek altijd even de aanvangstijden op de website van het evenement zelf.
Prijzen
De toegang is gratis. Er zijn geen kosten aan deelname verbonden. Aanmelden is verplicht.