Om uitjes te bewaren dien je ingelogd te zijn met een gratis Uitzinnig.nl account. Dan kan je jouw favoriete uitjes altijd op al je apparaten terugvinden.
Let op: Dit evenement heeft in 2023 plaatsgevonden en is afgelopen. Mocht er nieuwe informatie komen (over een volgende editie) dan lees je dat hier.
Mediamatic organiseert een drieweeks festival rond de Japanse duizendknoop, een snelgroeiende plant die in Europa bekend staat om zijn verwoestende eigenschappen. Volgens de Europese regelgeving mag dit type exoten radicaal worden uitgeroeid. De gemeente Amsterdam trekt 8 miljoen euro uit om Japanse duizendknoop te vernietigen, in de hoop schade aan onder andere funderingen van gebouwen, trottoirs en de vegetatie te voorkomen. Wat velen echter niet weten is dat deze plantensoort een groot aantal positieve eigenschappen heeft, variërend van zijn lekkere smaak en medicinale eigenschappen tot zijn potentieel als basis voor biomaterialen.
“ lief je gast ”
Tijdens het Japanse Duizendknoop Festival onderzoeken we hoe we in harmonie kunnen samenleven met deze omstreden plant. Er zijn een reeks tentoonstellingen waarbij de kwaliteiten van deze bijzondere plant worden uitgelicht, workshops en activiteiten met eten & drinken, muziek, rondleidingen en het prikkelen van de zintuigen.
Voor wie?
Dit evenement is voor jong volwassenen, volwassenen en senioren.
Aanvangstijden
14 april t/m 7 mei 2023
Mediamatic is di-zo geopend van 12.00 tot 21.00 uur.
Controleer voor een bezoek altijd even de aanvangstijden op de website van het evenement zelf.
Prijzen
Mediamatic is, als cultureel centrum, altijd gratis te bezoeken. Tijdens het Japanse Duizendknoop Festival zijn de tentoonstellingen tijdens openingstijden voor iedereen geopend. De toegangsprijzen van workshops, activiteiten of het symposium zijn terug te vinden op onze website.
Bezoekersinformatie
Online en op locatie | Mediamatic
Dijksgracht 6
1019 BS Amsterdam Schrijf een review »